Ģimenes diena „Lācis un citi plēsēji”

21.02.2023.
Brūnais lācis
Brūnais lācis
Foto - E. Pendin
Ekspozīcija „Latvijas zīdītāji”
Ekspozīcija „Latvijas zīdītāji”
Foto - LNDM arhīvs
Ekspozīcija „Latvijas zīdītāji”
Ekspozīcija „Latvijas zīdītāji”
Foto - LNDM arhīvs
Ekspozīcija „Latvijas zīdītāji”
Ekspozīcija „Latvijas zīdītāji”
Foto - LNDM arhīvs
Notikuma laiks
25.02.2023.
11.0016.00
Notikums paredzēts
Notikuma valodas
LV

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā sestdien, 25. februārī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 notiks pasākums ģimenēm ar bērniem „Lācis un citi plēsēji”, kurā pētīsim savvaļā sastopamos plēsējus, kas tiem kopīgs un kas – atšķirīgs.

Mēneša pēdējā sestdienā Dabas muzejā notiek ģimenes dienas. Katru reizi pasākums veltīts kādai aktuālai dabas tēmai un ir interesants bērniem no 5 līdz 12 gadu vecumam. Ierodoties muzejā, dalībnieki saņem īpaši sagatavotu uzdevumu grāmatiņu. Uzdevumu atrisinājumi jāmeklē muzeja ekspozīcijās un tos palīdz noskaidrot arī muzeja pedagogi. 

Šoreiz ģimenes diena veltīta plēsēju kārtas zvēriem. Pie tiem pieder suņu, caunu, lāču un kaķu dzimtas dzīvnieki, piemēram, vilks, āpsis, lācis, lūsis. Šo zvēru dzīvesveidam un barībai ir zināma līdzība, tomēr pastāv arī atšķirības – gan svara un lieluma, gan sezonālās aktivitātes, dzīves vides, vairošanās un mazuļu audzināšanas paradumos. Ģimenes dienā pētīsim plēsēju žokļa uzbūvi, iepazīsim brūnā lāča dzīvi savvaļā, vingrināsimies atpazīt plēsējus pēc pēdu nospiedumiem un ikviens mājās varēs aiznest pašdarinātu piemiņu. 


Ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30). Uzdevumu izpildīšana aizņems aptuveni 40–60 minūtes. 

Lūdzam ņemt vērā, ka muzeja darba laika sākumā (plkst. 11.00) var veidoties rindas.

Ģimenes dienā iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Maksa par pasākumu – muzeja ieejas biļete + nodarbības biļete – 3,00 € ģimenei. Biļetes varēs iegādāties muzeja kasē. 

Muzeja biļešu cenas:
pieaugušajiem – 3,50 €
pensionāriem, studentiem – 2,50 €*
skolēniem – 1,50 €*
*uzrādot apliecību

Ieeja muzejā bez maksas – saskaņā ar Latvijas Nacionālā dabas muzeja maksas pakalpojumu cenrādi un personām, kurām izsniegtas atbilstošas Latvijas Nacionālā dabas muzeja ieejas kartes.

Informācija par atlaidēm muzeja biļetēm šeit.

Pievienotie faili