Piekļūstamība

Šī tīmekļvietne ir izstrādāta saskaņā ar Pasaules tīmekļa konsorcija izstrādātās tīmekļa vietņu pieejamības vadlīnijām, nodrošinot atbilstību WCAG 2.1 AA līmenim (pilnu informāciju par šo – skatīt lapā: https://www.w3.org/TR/WCAG21/). Tas nozīmē, ka tīmekļvietnes izstrādē, atbilstoši vadlīnijām, ir izmantotas dažādas tehnoloģijas, lai saturu padarītu pieejamāku pēc iespējas plašākam lietotāju lokam, tai skaitā lietotājiem ar redzes, dzirdes, kustību vai citiem ierobežojumiem.

Šajā tīmekļvietnē Jums ir iespējams:

 • mainīt burtu lielumu tekstam;
 • pārvietoties tīmekļvietnē, izmantojot tikai tastatūru;
 • mainīt satura kontrastu;
 • lielākajā daļā tīmekļvietnes izmantot ekrānlasītājus. 

Zemāk ir detalizētāk aprakstīts, kā lietotāji tīmekļvietni var izmantot ērtāk un efektīvāk, lietojot dažādus pārlūka operētājsistēmas un tīmekļvietnē iestrādātos rīkus.

Vairāk par piekļūstamību skatīt šeit: http://www.abilitynet.org.uk/mcmw/. Ja Jums ir jautājumi vai problēmas saistībā ar šīm vadlīnijām, lūdzu, rakstiet uz e-pastu info@lndm.gov.lv.


Navigācija ar tastatūru

Šī tīmekļvietne ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru. Pārvietoties pa tīmekļvietni iespējams, nospiežot tabulācijas taustiņu „Tab", kas visbiežāk atrodas tastatūras kreisajā pusē. Katra taustiņa nospiešanas reize pārvieto kursoru uz lapas nākošo elementu, piemēram, saitēm uz citām lapām vai lapai būtiskām pogām. Fokusēto elementu izceļ krāsas maiņa un tas izskatās kā ierāmēts lodziņš. Lai aktivizētu šo elementu (t.i., „noklikšķinātu uz tā"), nospiediet taustiņu „Enter".


Burtu izmērs

Ir četri galvenie Web lapas tuvināšanas veidi:

 • izmantojot pārlūkprogrammā iebūvētās iespējas;
 • izmantojot operētājsistēmas iebūvētās iespējas;
 • instalējot īpašu pārlūka spraudni;
 • izmantojot tīmekļvietnē iestrādātos fonta izmērus.

Mēs iesakām izmantot vienkāršāko veidu – tīmekļvietnē iestrādāto tuvinājumu.


Kontrasta maiņa

Šī vietne ļauj lietotājiem iegūt lielāku teksta kontrastu, mainot satura krāsas. Tīmekļvietnes kontrastu iespējams nomainīt dažādās krāsu kombinācijās.


Ekrānlasītāja izmantošana

Ekrānlasītājs ir programmatūra, kas mēģina noteikt un interpretēt to, kas tiek attēlots ekrānā. Pēc tam šī interpretācija tiek atkārtota lietotājam audio formā vai ar Braila displeja palīdzību.

Šīs vietnes saturs ir izveidots saskaņā ar ekrānlasītāja tehniskajiem standartiem. Piemēram, attēliem ir „Alt tagi" (speciāli uz tekstu balstīti apraksti), strukturālie elementi ir novietoti un sakārtoti tā, lai ekrāna lasītāja lasāmās informācijas secība būtu loģiska un viegli izpildāma.


Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

Dažas sadaļas šajā tīmekļvietnē var nebūt pilnībā piekļūstamas.

Piemēram:

 • dažās sadaļās ir mazāks krāsu kontrasts;
 • dažiem attēliem nav viegli uztverams alternatīvais teksts;
 • dažas pogas nav iespējams korekti identificēt ar palīgprogrammatūrām;
 • vairāki dokumenti ir PDF formātā, kas nav piekļūstami ar palīgprogrammatūrām.

Kā pieprasīt saturu piekļūstamā formātā?

Ja Jums ir nepieciešams saturs citā formātā, lūdzu, sūtiet e-pastu uz info@lndm.gov.lv, norādot:

 • saiti uz saturu (URL);
 • Jūsu vārdu un e-pasta adresi;
 • formātu, kāds Jums nepieciešams konkrētajam saturam.

Piekļūstamības problēmu paziņošana

Ja rodas kādas problēmas, kas nav uzskaitītas šajā paziņojumā vai uzskatāt, ka šī tīmekļvietne neatbilst piekļūstamības prasībām, būsim pateicīgi, ja sazināsieties ar mums.


Kā mēs testējam šo tīmekļvietni?

Šī vietne tika testēta izstrādes laikā. Regulāri tiek izvērtēta tās atbilstība digitālās vides piekļūstamības prasībām (WCAG 2.1 AA līmenis). 


Ko mēs darām, lai uzlabotu piekļūstamību?

Regulāri testējot un saņemot kļūdu paziņojumus no lietotājiem, mēs plānojam atjaunināt un uzlabot tīmekļvietnes piekļūstamību un novērst nepilnības pēc iespējas ātrāk.

Piekļūstamības izvērtēšanas protokols

Šis paziņojums ir sagatavots 23.12.2020.
Paziņojums pēdējo reizi atjaunots 20.12.2022.