Jubilejas izstāde „Lilijas 2024”

27.06.2024.
Jubilejas izstāde „Lilijas 2024”
Jubilejas izstāde „Lilijas 2024”
Publicitātes attēls
Notikuma laiks
11.07.2024. - 13.07.2024.
10.0017.00
Norises vieta
Izstāžu zāle 2. stāvā
Notikums paredzēts
Notikuma valodas
LV
EN

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 11. līdz 13. jūlijam norisināsies jubilejas izstāde „Lilijas 2024”, svinot 35 gadus, kopš Latvijā darbojas biedrība „Lilium Balticum”, un 30 gadus, kopš tiek rīkotas liliju izstādes muzejā.

Liliju ziedi ir dažādās krāsās, izņemot zilu. Lilijas var būt baltas, dzeltenas, oranžas, sarkanas un maigi rozā. Lilijas savvaļā aug ziemeļu puslodes mērenās joslas apgabalos, un kopumā sastopamas apmēram 100 liliju sugas. Vissenāk pazīstamā suga ir baltā lilija, kas sengrieķu mitoloģijā saistīta ar dievietēm, bet kristietībā – ar Jaunavu Mariju. Liliju selekcionāri ir radījuši vairāk nekā 13 000 liliju šķirnes, un jubilejas izstādē būs apskatāmas aptuveni 150 Latvijas dārzos audzētas liliju šķirnes.

Interesenti varēs tuvāk apskatīt krāšņos ziedus, novērtēt to krāsu un smaržu, kā arī iepazīt liliju iedalījumu deviņās grupās pēc to izcelsmes un audzēšanas veida. Izstādē īpaši izceltas būs smaržīgās trompetlilijas un krāšņie, milzīgie OT (austrumliliju krustojumi ar trompetlilijām) ziedi. Citu valstu vidū Latvija izceļas ar savu trompetliliju selekciju, un izstādē lielāko daļu ieņems tieši Latvijā selekcionētie ziedi. Arī šogad biedrības „Lilium Balticum” selekcionāri un audzētāji apmeklētājus iepazīstinās ar jaunām liliju šķirnēm, kā arī sniegs konsultācijas par audzēšanu, selekciju un piemērotāko šķirņu izvēli. Interesentiem būs iespēja pasūtīt liliju sīpolus savam dārzam.

Šogad aprit 35 gadi kopš „Lilium Balticum” dibināšanas. Liliju asociācija (vēlāk – biedrība) tika izveidota ar mērķi apvienot liliju kolekcionārus, selekcionārus un audzētājus, rīkot izstādes, organizēt lekcijas, seminārus un ekskursijas. Jubilejas izstādes apmeklētāji varēs balsot par to liliju, kas, viņuprāt, ir visskaistākā, un tās audzētājs iegūs biedrības „Lilium Balticum” ceļojošo kausu par vispopulārāko liliju.


Izstādes atklāšana 11. jūlijā plkst. 11.00
Latvijas Nacionālā dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.


Jubilejas izstādes „Lilijas 2024” 11.–13.07.2024. darbalaiks:
C. (11.07.) 10.00–17.00
P. (12.07.) 10.00–17.00
S. (13.07.) 10.00–17.00

Jubilejas izstādes „Lilijas 2024” 11.–13.07.2024. biļešu cenas:
Pieaugušie – 3,50 €
Pensionāri, studenti – 3,00 €*
Skolēni – 1,70 €*
*uzrādot apliecību

Biļetes izstādes apmeklējumam var iegādāties arī lietotnē Mobilly.

 • Biļešu cenas ir tādas pašas, kā pērkot muzeja kasē.
 • Pērkot biļeti Mobilly, jāpievieno arī bezmaksas apmeklējums, piemēram, pirmsskolas vecuma bērniem.
 • Biļetes kvadrātkodu lūdzam uzrādīt muzeja administratoram kases zonā.

Ieeja izstādē bez maksas:

 • pirmsskolas vecuma bērniem;
 • internātskolu, speciālās izglītības skolu un klašu audzēkņiem, krīzes centru, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem un tos pavadošajām personām (uzrādot statusu apliecinošu dokumentu);
 • plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas ataino norises muzejā (uzrādot preses karti);
 • citu muzeju darbiniekiem (uzrādot apliecību vai Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedra karti);
 • politiski represētajām personām (uzrādot apliecību), tai skaitā Ukrainas civiliedzīvotājiem;
 • personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar 1.un 2.grupas invaliditāti (uzrādot apliecību) un personām, kas pavada personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personas ar 1.grupas invaliditāti;
 • personām ar ielūgumiem;
 • personām, kurām izsniegtas atbilstošas Latvijas Nacionālā dabas muzeja ieejas kartes.

Ieeja izstādē ar atlaidi:
Jāņa Rozes grāmatnīcas Pircēja kartes īpašniekam – 15% atlaide


Informācija par Latvijas Nacionālā dabas muzeja rīkoto pasākumu un izstāžu fotografēšanu un/vai filmēšanu, fotogrāfiju un video uzglabāšanu un publicēšanu šeit.

Pievienotie faili