Izstāde „Peonijas 2023”

08.06.2023.
Izstāde „Peonijas 2023”
Izstāde „Peonijas 2023”
Foto - LNDM arhīvs
Notikuma laiks
15.06.2023. - 18.06.2023.
Norises vieta
Izstāžu zāle 2. stāvā
Notikums paredzēts
Notikuma valodas
LV

Pēc četru gadu pārtraukuma Latvijas Nacionālajā dabas muzejā atkal būs apskatāmas karaliski skaistās peonijas, aicinot apmeklētājus baudīt brīnišķīgo krāsu un smaržu daudzveidību, kā arī uzzināt vairāk par šo ziedu audzēšanu. Izstāde „Peonijas 2023” norisināsies no 15. līdz 18. jūnijam, un to pirmoreiz rīkos kolekcijas dārza „Ķesterciema peonijas” saimniece Elita Zvingule sadarbībā ar citiem peoniju audzētājiem.

Latvijā peonijas ir sena un ļoti iecienīta ziedu kultūra. Jau kopš 19. gadsimta tās atrodamas teju katrā dārzā, savukārt peoniju selekcija aizsākās līdz ar valsts neatkarības atgūšanu. Pēdējā laikā cilvēku interese par peonijām turpina pieaugt. Dabas muzejā peoniju izstāde vienmēr bijusi viena no skaistākajām un gaidītākajām vasaras ziedu izstādēm. Šogad tajā būs pārstāvētas vairāk nekā 200 peoniju šķirnes, tostarp Early Glow, Golden Wings, Vanilla Schnapps, Blushing Princess, Double Friend, Lady Gay, Yellow Bird un daudzas citas. Būs apskatāmas gan klasiskās šķirnes, gan selekcijas jaunumi, gan jaunie peoniju kolekcijas dārza „Madaras” sējeņi.

Izstādē piedalīsies: kolekcijas dārzs „Ķesterciema peonijas” un Elita Zvingule, kolekcijas dārzs „Silvijas peonijas” un Silvija Jaundžeikare, kolekcijas dārzs „Zīļu peonijas” un Inese Karule, kolekcijas dārzs „Madaras” un Edgars Bite, peoniju audzētājas Lidija Brice un Vineta Briška-Kambala, kā arī Nacionālais botāniskais dārzs.

Izstādes laikā stādu tirdzniecība nenotiks, bet ikvienam interesentam būs iespēja saņemt pieredzējušo peoniju audzētāju sniegtās konsultācijas un uzzināt vairāk par peoniju šķirnēm, audzēšanu, selekciju un īsto šķirņu izvēli savam dārzam.


Izstādes atklāšana notiks 15. jūnijā plkst. 12.00 Latvijas Nacionālā dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.


Izstādes darba laiks:
C. (15.06.) 12.00–19.00
P. (16.06.) 10.00–17.00

S. (17.06.) 11.00–17.00
Sv. (18.06.) 11.00–17.00

Biļešu cenas:
Pieaugušie – 3,00 €
Pensionāri, studenti – 2,50 €*
Skolēni – 1,70 €*
*uzrādot apliecību

Biļetes izstādes apmeklējumam var iegādāties arī lietotnē Mobilly.

 • Biļešu cenas ir tādas pašas, kā pērkot muzeja kasē.
 • Pērkot biļeti Mobilly, jāpievieno arī bezmaksas apmeklējums, piemēram, pirmsskolas vecuma bērniem.
 • Biļetes kvadrātkodu lūdzam uzrādīt muzeja administratoram kases zonā.

Ieeja izstādē bez maksas:

 • pirmsskolas vecuma bērniem;
 • internātskolu, speciālās izglītības skolu un klašu audzēkņiem, krīzes centru, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem un tos pavadošajām personām (uzrādot statusu apliecinošu dokumentu);
 • plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas ataino norises muzejā (uzrādot preses karti);
 • citu muzeju darbiniekiem (uzrādot apliecību vai Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedra karti);
 • politiski represētajām personām(uzrādot apliecību), tai skaitā Ukrainas civiliedzīvotājiem;
 • personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar 1.un 2.grupas invaliditāti (uzrādot apliecību) un personām, kas pavada personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personas ar 1.grupas invaliditāti;
 • personām ar ielūgumiem;
 • personām, kurām izsniegtas atbilstošas Latvijas Nacionālā dabas muzeja ieejas kartes.

Ieeja izstādē ar atlaidi: Jāņa Rozes grāmatnīcas Pircēja kartes īpašniekam – 15% atlaide


Informācija par Latvijas Nacionālā dabas muzeja rīkoto pasākumu un izstāžu fotografēšanu un/vai filmēšanu, fotogrāfiju un video uzglabāšanu un publicēšanu šeit.

Pievienotie faili